Home

Inie amazonská

Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému. Popis. Dorůstá délky 2-2,5 metru a hmotnosti 110-140 kg. Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému. Popis Dorůstá délky 2 - 2,5 metru a hmotnosti 110 - 140 kg. Zbarvení těla je značně proměnlivé, od růžovošedé až po šedočernou. Má širokou ocasní ploutev. Hřbetní ploutev. Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému. Popis . Dorůstá délky 2 - 2,5 metru a hmotnosti 110 - 140 kg. Zbarvení těla je značně proměnlivé, od růžovošedé až po šedočernou

Delfínovec amazonský - Wikipedi

 1. 05.03.2020 - Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému Zpět na Fascinující řeky. Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek.
 2. Výsledky vyhledávání v krížovkářskem slovníku pro inie amazonská. Jedno neznámé písmeno nahraďte znakem _ Skupinu neznámých písmen znakem
 3. Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému. Popis. Dorůstá délky 2 - 2,5 metru a hmotnosti 110 - 140 kg. Zbarvení těla je značně proměnlivé, od růžovošedé až po šedočernou

Mezi druhy, které se používají jako návnada, se totiž vyskytují i tak vzácní tvorové jako jihoamerický říční delfín inie amazonská Mezi ohrožené druhy patří dokonce 27 procent druhů zvířat, která se používají jako návnada, což by mohlo mít dalekosáhlé dopady na už tak citlivé oceánské ekosystémy. Text: M Inia geoffrensis (de Blainville, 1817) - delfínovec amazonský (syn. inie amazonská, inie) - Pink River Dolphin, Boutu, Boto, South American River Dolphin (syn. I. boliviensis, Delphinus geoffrensis) Pontoporia blainvillei (Gervais & d´Orbigny, 1844) - delfínovec laplatský - Franciscana (syn. P. tenuirostris, Delphinus blainvillei. Křížovník - online křížovkářský slovník zcela zdarma nejen pro Váš počítač. Funguje dobře i na tabletu a mobilu. Pomůže s hledáním výrazu: inie Contextual translation of amazonská into English. Human translations with examples: amazon dolphin, amazon dolphins, amazon porpoise, dolphins, amazon Inie prowadzą raczej samotniczy tryb życia i rzadko zbierają się w grupy, które, jeżeli już, liczą zaledwie kilka osobników. Poza samotnikami najczęściej widoczne są pary składające się z matki i młodego znajdującego się pod jej opieką 2-3 lata. Większe grupki można spotkać w obszarach obfitujących w pożywienie i.

BioLib.cz používá pro přihlašování a měření návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte inie amazonská Delfínovec amazonský , také Inie amazonská , ( Inia geoffrensis ) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku , Amazonce a Araguaisko - Tocantinském říčním systému ZOO lexikon je primárně určen nejen pro žáky s postižením sluchu, ale i pro učitele a vychovatele. Může být přínosný i pro další skupiny - ligvisty ČZJ, lektory ČZJ, studenty ČZJ, tlumočníky ČZJ a další zájemce Inie amazonská Delfínovec amazonský Lat.: Inia geoffrensis (1817) Čeleď: Platanistidae Délka : 2 - 3 m (samice polovina délky samce..

Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku,Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému.. Popis. Dorůstá délky 2 - 2,5 metru a hmotnosti 110 - 140 kg.Zbarvení těla je značně proměnlivé, od růžovošedé až po šedočernou. Má širokou ocasní ploutev inie amazonská - další jméno pro Inia geoffrensis (de Blainville, 1817). V povodí Amazonky žijí velcí delfínovci amazonští, jimž se dříve říkalo inie amazonská. Mohou měřit až 2,5 metru a váží kolem 140 kilogramů. Jsou typičtí svým velmi protáhlým zobákem a narůžovělou barvou kůže. Dále čtěte: Velkým nepřítelem žraloků v oceánu je plastový odpad V povodí Amazonky žijí velcí delfínovci amazonští, jimž se dříve říkalo inie amazonská. Mohou měřit až 2,5 metru a váží kolem 140 kilogramů. Jsou zajímaví nejen svým způsobem života (většina kytovců žije v moři), ale také svým vzhledem - mají extrémně protáhlé čelisti a mnohdy narůžovělou barvu

Delfínovec amazonský Moulík

AIRLINES: anglicky aerolinie: ALES: město sardinie: ARLINGTON: město virginie: ASINARA: ostrov sardinie: BECKLEY: město west virginie: BUFES: inie amazonská: CAGLIAR ATLASZVIRAT.cz - ryby, plazi, ptaci, savci. Delfínovec amazonský (fotogalerie) Nebyl vybrán žádný soubor k nahrání Počet fotek k profilu Delfínovec amazonský ve frontě:

Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému. 31.01.2010 12:35:32. komentáře (0 delfínovec amazonský. Na této stránce jsou výsledky na dotaz delfínovec amazonský v aktuálním křížovkářském slovníku.Slovník se neustále rozrůstá. Pokud ti zde nějaká definice chybí nebo o nějaké víš, POŠLI NÁM SVOJI DEFINICI právě skrze tento formulář. Tabulka výsledk Ozubení • v čelistech zuby • na temeni hlavy jediný nosní otvor • dravci • živí se lovem ryb, hlavonožců a savců (tuleň, lachtan -Kosatka

Delfínovec amazonský - ATLASZVIRAT

Kytovci a lachtani

V řece Orinoko žijí sladkovodní delfínovci amazonští (Inia geoffrensis), též nazývaní inie amazonská. Jejich mozek je o 40% větší než lidský. Zajímavostí je i stavba páteře těla, která dovoluje se prohnout (ohnout) až o 180 stupnů. Jsou známy tři podruhy. Dle IUCN se jedná o chráněného živočicha Inie amazonská (Inia geoffrensis) je endemický druh amazonské pánve, máme štěstí, že se zde na Lago Acajatuba zdržují hojně, možná i proto, že jim zde tu a tam nějaká ryba přistane bezpracně před tlamou. Po obědě vyrážíme zpět do Manausu, kam dorážíme v pozdním odpoledni, následuje krátká procházka po centru.

uvést jako: Inie Amazonská NEBO Amazon River dophin NEBO Inia geoffrensis N ě které druhy č eská jména nemají (viz fyto sekce). Mnohdy není vyžadovaná determinace na úrove ň druhu, pak sta č í vyšší taxon (rod, č ele ď ) inie amazonská Inia geoffrensis. See. Atlantic White-Sided Dolphins [T000890422] Pacific White-Sided Dolphins [T000890423] False Killer Whale [T013051] Whale, False Killer [T013052] Lagenorhynchus [T013061] Risso's Dolphin [T013063] Gray Grampus [T013064] Baiji [T013068] Delphinidae [T013072 inie amazonská Inia geoffrensis delfínovec laplatský Pontoporia blainvillei Kapust ňák širokonosý Rypouš sloní Antily - délka linie ostrov ů4500 km - 211 000 km² - Pico Duarte, Dominikánská republika (3087 m n. m.) Hutiovití end. Hutia konga Št ětinatcovití end. Št ětinatec kubánský leguán mo řský Želva sloní (10. inia geoffrensis - inie amazonská vigeo - jarý geoglossum - jazourek geoglossum hirsutum - jazourek srstnatý geoglossaceae - jazourkovité abies georgei - jedle Georgova hieracium mougeottii - jestřábník jurský georgina - jiřinka georgina variabilis - jiřinka zahradní felis geoffroyi - kočka slaništní oncifelis geoffroyi - kočka.

Contextual translation of dolphins into Czech. Human translations with examples: delfín, delfíni, delphinus, plískavice, with dolphins!, dolphins (12″), inie. Lat.: Lipotes vexillifer (1918) Čeleď: Platanistidae Délka: 2 - 2,5 m Hmotnost: cca 140 kg Zbarvení: světle modrošedá - šedá, spodní část těla je světlejší - bělav Často se řada lidí domnívá, že povodí Amazonky rovná se Amazonská nížina. To je ovšem velmi zjednodušené tvrzení. Amazonská nížina je největší nížinou na světě (rozloha 5,000,000 km 2) a zabírá větší část amazonského povodí, Amazonka však odvodňuje i část And, Brazilské vysočiny a Guyanské vysočiny Fluf Inie is on Facebook. Join Facebook to connect with Fluf Inie and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world..

Je největší zemí Jižní Ameriky,podle rozlohy 5.(asi 8 512 000) a počtem obyvatel 6.(156,5 mil) největší zemí světa.Brazílii tvoří 2 velké geografické oblasti:Amazonská nížina s největším říčním systémem světa zaujímají sever a západ.Jihovýchod pak hustě obydlené plošiny Brazilské vysočiny amazonská ryba. Právě si zobrazuješ nalezené výsledky hledaného výrazu amazonská ryba.Pokud k tomuto spojení nevidíš správný výsledek a znáš ho, pomoz nám obohatit tento slovník a vlož jeho definici díky jednoduchému formuláři. Snažíme se postupně vlastními silami také rozšiřovat slovník, kdyby však každý návštěvník vložil pouhých několik výrazů.

Jiří Ščobák Hypotéza, jak se lidstvo k monogamii dopracovalo. Při pohledu na naše nejbližší příbuzné lidoopy, najdete ledacos. Harém (gorily), samotářský způsob života (orangutani), sexuálně promiskuitní tlupy s jedním alfa samcem (šimpanzi), monogamii (giboni) Dobrodruh, cestovatel a přírodovědec Steve Backshall tváří v tvář nebezpečným tvorům. Britský cyklu Brazílie. Je největší zemí Jižní Ameriky,podle rozlohy 5.(asi 8 512 000) a počtem obyvatel 6.(156,5 mil) největší zemí světa.Brazílii tvoří 2 velké geografické oblasti:Amazonská nížina s největším říčním systémem světa zaujímají sever a západ.Jihovýchod pak hustě obydlené plošiny Brazilské vysočiny Jedním z členů této čeledi je delfínovec amazonský (inia geoffrensis), někdy též nazývaný boto či inie amazonská. Tento druh zahrnuje ještě další dva poddruhy. Je rozšíření v povodí řek Amazonky, Orinoka, Tocansis a Araguaia. Jedná se o 2 - 2,6 metrů dlouhého a 100 - 160 kilogramů vážícího tvora

Fascinující řeky 1 - delfínovec amazonský Prima Zoo

Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému. Nový!!: Zrak a Delfínovec amazonský · Vidět víc » Diabetická retinopatie. Diabetická retinopatie je nezánětlivé onemocnění oční. ASEP ÚBO - Ústav biologie obratlovců 2001. Zpět na seznam ústavů Domovská stránka ASEP. Další roky: 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003.

This page was last edited on 16 December 2019, at 10:21. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply Inia geoffrensis edit Extracted from Wikipedia, the Free Encyclopedia - Original source - History. Inia geoffrensis boliviensis has populations in the upper reaches of the Madeira River

Akvárium, číslo 27. úvodník. e-akvarium.cz. Milé akvaristky, milí akvaristé, jako by to bylo teprve včera, co jsem Vás z tohoto místa naposledy oslovovala Voláš inie * veslování. KAH 2015/19 PŘEK 15 Zář pinií * vzpírání. KAH 2015/21 LOUS 1 Ivona z Irianu * různá vína. KAH 2015/21 LOUS 2 Barel nati * Alibernet. KAH 2015/21 LOUS 3 U Rusa lei * Aurelius. KAH 2015/21 LOUS 4 Rovnice mate raba * Cabernet Moravia. KAH 2015/21 LOUS 5 Kalifornia * Floriánka. KAH 2015/21 LOUS

inie amazonská Křížovkářský slovník ONLIN

analýza www.Kytovci.blogspot.com, jeho témata (Delfínovec laplatský, Inie amazonská, Delfínovec amazonský) a hlavní konkurenti (savci.upol.cz, zvirataakvetiny. katalog - CK Karavela ® Letecké zájezdy / Exotika Horská turistika / Treking Evropou v hotelech Evropou se stanem Evropa, Asie, Afrika, Amerika, Austrálie www.karavela.cz 21. sezona široká nabídka poznávacích zájezdů S Karavelou na cestách 2014 Informace Cestovní kancelář Karavela se představuje otevíráte náš nový katalog zájezdů na již jednadvacátou sezonu P.II. B, jeseter bílý, jeseter tichomořský, kód TRA. Při splnění podmínek dle čl. 57 NK(ES) č. 865/2006 (nov. NK (ES) č. 100/2008) lze dovézt exempláře specifikované jako exempláře osobního nebo rodinného charakteru do ES, a to kaviár z druhů jeseterů (Acipenseriformes spp.) do výše 125 g na osobu, v nádobách označených štítkem s kódem bez vývozního a.

Delfínovec amazonský - MOCHILEROS PICTURE

Jsme shromažďovány údaje o více než 475,325 klíčových slov. Webové stránky Zoogalerie.prf.jcu.cz byla založena v roce 93 výsledky hledání časy 92 klíčových slov (u některých vyhledávacích dotazů, jsou tam dva nebo více odkazy, které odkazuje na webových stránkách).To umožňuje provádět analýzu klíčových slov hloubkové, získat zajímavé poznatky výzkumu. An icon used to represent a menu that can be toggled by interacting with this icon

Tuňák ze supermarketu může být krmený ohroženými delfíny

Inia geoffrensis (delfínovec amazonský) BioLib

 • Kupní síla za první republiky.
 • Práva a povinnosti dětí.
 • Nejvyšší budova v saigonu.
 • Continental wintercontact ts 860 test.
 • Prani k svatku sofie.
 • 1 akr to m2.
 • Film o filmu anděl páně.
 • Móda z osmdesátých let.
 • Hemeroidy židle.
 • Vysavač pro seniory.
 • Glutathion účinky.
 • Romo pracka bazos.
 • Nízkohormonální antikoncepce akné.
 • Odpor cívky vzorec.
 • Dospra ostrov.
 • Od reformy k normalizaci.
 • Hemostop kapsule.
 • Finský znak.
 • Ústavní soud se skládá z.
 • Dragon ball super season 1.
 • Porodnice plzeň mulačova.
 • Seznam provozovaných skládek v čr.
 • Kod navajo online film cz.
 • Kava v dzezve s kardamonem.
 • Myomy a psychika.
 • Spaceman for non blondes.
 • Anagrammer.
 • Sorelex návod.
 • Just the way you are ukulele.
 • Eric clapton.
 • Bolest vaječníků po ovulaci.
 • Náhradní planžeta braun 340s 4.
 • Tři sestry písničky.
 • Danae rembrandt.
 • Úložný systém do skříně.
 • Warcraft 3 download.
 • Lego star wars 75189.
 • Nike kotníkové kopačky.
 • Uchovavani pervitinu.
 • Mont saint michel mapa.
 • Yeezy adidas.